Ev Yapımı  Vegan Matcha Power Tarifi – Matchalı Vegan Enerji Topları Nasıl Yapılır

Bugün size vegan matcha power tarifi vereceğiz.  Evde çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz, pişmeyen bu tatlıya bayılacaksınız. Birbirinden besleyici ve lezzetli malzemeleri bir araya getirip buzdolabında bekletmek yeterli olacak. Siz de ister beş çayında ister öğün aralarında buzdolabınızda atıştırmalık, nefis tatlılarınızla beklenmedik misafirlere karşı bile hazır hissedeceksiniz.

Matcha Nedir? Nasıl tüketilir?

Matcha, toz yapıda olan bir çay yaprağıdı; toz halinde olması dışında yeşil çaya benzetilebilir. Matcha, Camellia sinensis adı verilen bitkinin genç yapraklarından elde edilir. Lif açısından çok zengindir. Gölgede yetişen bitki sebebiyle koyu ve parlak yeşil bir renge sahiptir. Aynı zamanda antioksidan etkileri olan L-teanin miktarı da bu sebeple fazladır. Çay yaprakları toplandıktan sonra bitkinin sapları, damarları çıkarılır ve yapraklar taş değirmenlerde öğütülerek matcha olarak bilinen ince bir toz haline getirilir. Çay yaprağındaki tüm besinleri içerir, hatta yeşil çaydan daha fazla antioksidan ve kafein içerir.

 

Vegan Matcha Power Tarifi
Ev Yapımı Matchalı Vegan Enerji Topları

Yapacağımız atıştırmalıklar vegan beslenmeye uygun olacak. Üstelik pek çok süper gıda içerdiğinden tamamen güvenebileceğiniz bir enerji atıştırmalığı haline gelecek. İster ara öğünlerde, ister spora destek olması için, isterseniz misafirlerinizi şaşırtmak için hızlıca hazırlayacağınız bu güç topları pişmiyor, yapması gerçekten çok kolay. Siz de bu nefis matcha toplarını denemek ve sevdiklerinizle paylaşmak istemez misiniz? O zaman bu pratik mi pratik enerji topları için hangi muhteşem malzemeleri kullanmanız gerektiğini artık sizlerle paylaşalım.

Vegan Matcha Power için Gerekli Malzemeler:

Matchalı Vegan Enerji Topları Nasıl Yapılır

  • Malzemelerin hepsini blendera koyup hamur gibi bir karışım oluncaya kadar çekin.
  • 1 çorba kaşığını ölçü olarak kullanıp hamurdan yuvarlak toplar yapın.
  • Kâseye koyduğunuz hindistancevizi rendesine batırıp çevresini kaplayın.
  • Buzdolabında en az 1 saat dinlendirin. İşte bu kadar. Afiyet olsun.

Ev Yapımı Vegan Matcha Power Püf Noktaları

  • Matcha power toplarınızı buzdolabında ya da dondurucuda saklayabilirsiniz. Oda sıcaklığında 1-2 gün dayanırlar. Buzdolabında 2 haftaya kadar dayanır. Dondurucuda ise 5-6 ay tazeliğini koruyabilirsiniz.
  • Hindistancevizi yağı kıvam vericidir.

Matchalı Vegan Enerji Topları Tarifine başka hangi malzemeler eklenebilir?

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Shopping Cart
Görüşmeyi Başlat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?