Sağlıklı Fındık Kreması Olur mu?

Organik Fındık Kreması

 

Hemen herkes tarafından sevilerek tüketilen fındık kreması, içerdiği yoğun miktardaki şeker, glüten, laktoz, çeşitli katkı maddeleri, koruyucular ve düşük fındık oranı ile sağlıklı bir atıştırmalık değildir. Bununla birlikte fındık kremaları glüten proteini içerdiğinden glüten hassasiyeti olan çocuklar ve yetişkinler için yasaklı yiyecekler arasındadır. Peki, tamamen organik malzemelerden yapılan, lezzetli, katkı maddesi ve glüten proteini içermeyen kakaolu fındık kreması mümkün müdür?

İçerdiği ve içermediği malzemeler nedeniyle klasik fındık kremalarının sağlıklı bir versiyonu olan Güzel Ada Gıda Kids Organik Kakaolu Fındık Kreması, glüten hassasiyeti bulunan çocuklar ve yetişkinlerin güvenle tüketebileceği keyifli bir atıştırmalık olarak benzerlerinden ayrılır. Organik sertifikalı olan glütensiz kakaolu fındık kreması ürününü kahvaltılarda, ara öğünlerde ve yemeklerden sonra tatlı olarak çocuklarınıza verebilir, eğlenceli atıştırmalıklar hazırlarken kullanabilirsiniz.

Üretim malzemelerinin organik olması, titiz üretim süreci ve uzun ömürlü ambalajı ile öne çıkan organik kakaolu fındık kreması, özellikle çocukların sağlıksız atıştırmalıklar tüketmesini önlemek için anne ve babalara yardımcı olacak niteliktedir. Sağlıklı içerikleri sayesinde çocuğunuzun tatlı ihtiyacını karşılarken şeker tüketmesini önleyebilirsiniz. Öte yandan yetişkinler için de uygun olan bu organik fındık kremasını tüm aile bireylerinin beslenme programına ekleyebilir, tatlı krizlerini aşırı şeker içeren gıdalardan uzak durarak da atlatabilirsiniz.

Organik Fındık Kreması Nedir?

 

Tamamen el işçiliği ile yerli üretim olarak beğeninize sunulan organik kakaolu fındık kreması, içerdiği tüm malzemelerin organik tarım ürünü olması nedeniyle sağlıklı bir atıştırmalıktır. Bununla birlikte çocuklarınıza güvenle yedirebileceğiniz organik sertifikalı kakaolu fındık ezmesi, soya ürünü, glüten, kuvertür içermez. Ayrıca, koruyucular, stabilizatörler ve ayrıştırıcıları kapsayan E kodeksine de yer verilmeyen organik fındık kreması ürününde yer alan tüm malzemeler, ambalajın arkasında bulunan içindekiler kısmında yer alır. Ürünün besin değerleri ve kalori miktarının yer aldığı tabloyu da bulabileceğiniz ambalajda saklama koşullarına ilişkin önemli veriler de vardır. Çocuklarınıza içinde ne olduğunu bildiğiniz bir fındık kreması yedirme olanağı tanıyan organik fındık kreması fındık oranı ile dikkate çeker. %65’i organik fındık olan bu sağlıklı atıştırmalıkta şeker, glikoz şurubu veya bal gibi tatlandırıcılar yer almaz. İçindeki şekeri ve tadını organik elma suyundan alan glütensiz fındık kreması hem lezzetli hem de sağlıklı olmasıyla benzerlerinden ayrılırken sağlıklı gıdaların lezzetsiz olacağı şeklindeki ön yargıyı da ortadan kaldıracak kadar lezzetlidir.

 

Organik Kakaolu Fındık Kremasının İçinde Neler Var?

 

Çocuklara hitap eden eğlenceli bir ambalaj tasarımı ile beğeninize sunulan organik fındık kreması içindekiler ile dikkat çeker. %65 organik fındık içeren bu sağlıklı atıştırmalığın içinde organik fındığın yanı sıra organik kakao yağı, organik ham kakao ve organik elma suyu konsantresi vardır. Organik ham kakao oranı %9 olduğu için bitter çikolata renginde olan organik sertifikalı kakaolu fındık kreması hem sizin hem de çocuğunuzun çikolata ihtiyacını karşılayacak niteliktedir. Tatlı krizlerinde tüketebileceğiniz bu organik fındık kreması, 200 gramlık bir ambalajda satışa sunulur. Bu sayede ailece tüketebilir, çocuklarınıza düzenli olarak yedirebilirsiniz.

İçinde glüten proteinine yer verilmeyen organik glütensiz fındık kreması, glüten alerjisi veya intoleransı olan minikler için ideal bir atıştırmalık olarak öne çıkar. Dolayısıyla çocuğunuzun glüten hassasiyeti varsa organik fındık kreması ile çikolata ve tatlı ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bununla birlikte glüteni hayatınızdan çıkardıysanız ve tüketebileceğiniz lezzetli yiyecekler bulmakta zorlanıyorsanız Güzel Ada Gıda Kids Organik Kakaolu Fındık Ezmesi sayesinde yeni bir lezzet ile tanışabilir, diyetinizde güvenle tüketebileceğiniz bir atıştırmalık ekleyebilirsiniz.

Klasik sürülebilir fındık kreması ürünlerinin bir çoğunda olduğu gibi süt ve süt tozu da içermeyen kakaolu organik fındık kreması, laktoz alerjisi veya intoleransı olan hem 1 yaş ve ilerisindeki minikler hem de büyükler için uygundur. Laktoz şekeri ve glüten proteini içermeyen bu organik fındık kremasını tükettiğinizde karın ağrısı başta olmak günlerce acı çekmeye neden olan sindirim sorunları yaşamazsınız. Organik kakaolu fındık kreması, katkı maddeleri ve şeker içermediği için laktoz veya glüten hassasiyetiniz olmasa dahi rahat bir sindirim süreci sağlar.

İçinde bal da bulunmadığı için bala alerjisi olan miniklere de güvenle verebileceğiniz organik fındık kreması, alerjen içermemesi ile fark yaratır.

 

Fındık Kreması Sağlıklı mı? Kimler için Uygun?

 

Sadece organik tarım ile elde edilen malzemeler kullanılarak üretilen organik fındık kreması, kanserojen etkiye sahip koruyucular, kıvam vericiler, katkı maddeleri, trans yağ, renklendiriciler, aroma vericiler gibi kimyasallar içermez. Titiz bir üretim süreci sonunda sofranıza gelen bu özel fındık kremasında şeker pancarından elde edilen sofra şekeri veya glikoz şurubu bulunmaz. Bu nedenle şekerin neden olduğu sağlık problemlerine neden olmayan organik fındık kreması, doğal olması, organik olması ve bilmediğiniz maddeler içermemesi nedeniyle sağlıklı bir atıştırmalıktır.

Güzel Ada Gıda tarafından el işçiliği ile üretilen bu sağlıklı atıştırmalığın 100 gramında 58,7 gram yağ, 10,53 gram karbonhidrat, 9,6 gram şeker, 14,57 gram protein, 8 gram lif ve 0,02 gram tuz bulunur. Organik fındık kremasında bulunan yağların 11,6 gramı doymamış yağ olup fındık ve kakao yağıdır. Glütensiz fındık kremasındaki 9,6 gramlık şeker ise tamamen organik elma suyu konsantresinden gelir. 100 gramında 644,7 kcal kalori bulunan bu sağlıklı atıştırmalık, günlük beslenme programına güvenle eklenebilecek niteliktedir.

Öncelikli olarak glüten hassasiyeti olan çocuklar için üretilen Güzel Ada Gıda Kids organik sertifikalı fındık kreması, glütenin yanı sıra laktoz ve bal hassasiyeti bulunan minikler ile yetişkinler için de uygundur. Dolayısıyla kahvaltılarınızı renklendirecek, ara sıra kaçamaklar yapabileceğiniz bir kakaolu fındık kreması arayışındaysanız bu organik fındık kremasını tüm ailenize güvenle verebilirsiniz.

Kakaolu fındık ezmesi seven herkes için uygun olan organik sertifikalı fındık kreması, tüketilmeye hazırdır. Dolayısıyla kapağının altında yer alan koruyucu filmi açarak direkt olarak tüketmeye başlayabilirsiniz. Ambalaj üzerinde yer alan saklama önerilerine dikkat etmeniz halinde raf ömrü dolana kadar tazeliğini yitirmeyen bu organik fındık kreması, daha uzun süre taze olarak tüketebilmeniz için 200 gramlık ambalajda beğeninize sunulur. Tamamen gıdaya temasa uygun cam ambalaj kullanılan kakaolu organik fındık kreması, çevirerek kapatabileceğiniz kapağı sayesinde nem ve hava almaz. Böylece daha uzun süre tazeliğini ve lezzetini koruyarak muhafaza edebilirsiniz.

Organik Fındık Kreması ile Sağlıklı Atıştırmalıklar

 

Beslenme diyetinize uygun şekilde üretilmiş taze veya kızarmış ekmekler, bisküviler, krepler ve pankekler ile tüketebileceğiniz Kids organik fındık ezmesini yeni lezzetler keşfetmek için de kullanabilirsiniz. Taze ve kurutulmuş meyveler ile hafif atıştırmalıklar hazırlayabileceğiniz bu sağlıklı fındık kremasını çocuğunuzun tüketebileceği pasta, kek, kurabiye gibi tariflerin yapımında kullanabilirsiniz. Kurabiye ve meyveleri süsleme amacıyla da kullanabileceğiniz organik kakao kreması ile sadece hayal gücünüzü kullanarak farklı tatlar elde edebilirsiniz.

Siz de kahvaltıdan ara öğüne kadar pek çok durumda tüketebileceğiniz, tamamen organik besinlerden elde edilen ve en önemlisi glütensiz olan tatlı bir atıştırmalık arayışındaysanız Güzel Ada Gıda Kids Organik Kakaolu Fındık Ezmesi ürününü deneyebilirsiniz. Çocuklarınızın beslenme programında güvenle ekleyebileceğiniz bu glütensiz organik fındık kremasını direkt olarak tüketebilir veya özel tariflerinize ekleyebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Görüşmeyi Başlat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?